O Nas

Firma Auto Diesel Service Tadeusz Bojarski rozpoczęła swoją działalność 01 sierpnia w 1985 roku. Od tego czasu minęło już ponad 35 lat. Jak na wiek przystało nie jest już małym serwisem, ale poważną firmą posiadającą autoryzacje koncernów: BOSCH, LUCAS, DELPHI, DENSO, MOTORPAL rozpoznawalnych na całym świecie, produkujących układy paliwowe do Diesla. Firma jak na dostojnego jubilata przystało posiada rozbudowane struktury, bardzo dobrze wyposażony park maszynowy i wykwalifikowaną kadrę. Od 2021 roku zmienił się właściciel firmy, która przyjęła nazwę DBS Szoka. Pracuje tutaj ta sam kadra, która tworzyła firmę przez ostatnie kilkanaście lat. Posiadamy autoryzację Bosch Diesel Centrum.

Historii słów kilka

To w Gryfinie wszystko się zaczęło. Tadeusz Bojarski młody mgr inż. chemii ówczesny pracownik naukowy Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie wychodząc naprzeciw potrzebą rynku opracował autorską metodę regeneracji elementów tłoczących do rzędowych pomp wtryskowych pracujących w kombajnach BIZON (trafiały się również JOHN DEER), ciągnikach rolniczych – traktorach: ZETOR, URSUS, STEYR, BELARUS, MTZ. Firma przyjęła nazwę Zakład Regeneracji Aparatury Paliwowej. Rolnictwo i przemysł były siłą napędową rozwoju firmy. Jak się po latach okazało kilka firm eksportowało nawet elementy zregenerowane w Gryfinie do państw ościennych.

Zmiany polityczno-ekonomiczne 1989 roku były bardzo trudne. Duże, państwowe gospodarstwa rolne zostają stopniowo wygaszane, nikt nie inwestował w naprawę sprzętu, a w 1991 przestały istnieć. Rolnicy indywidualni mieli wtedy mało ciągników i kombajnów. Zachodni inwestorzy ziemscy przyjechali do Polski, ale ze swoim sprzętem. Od 1994 roku zaczęły przychodzić do naprawy pompy i wtryskiwacze do sprzętu marki: CLAAS, NEW HOLLAND, ZETOR (zupełnie nowa konstrukcja), DEUTZ, FENDT, JOHN DEERE, MASSEY FERGUSON. Różnorodność typoszeregów pomp i wtryskiwaczy oraz brak możliwości pozyskania rdzeni do regeneracji postawiła nowe wyzwania. Dla dalszego funkcjonowania i rozwoju firmy potrzebne były kontakty z zagranicznymi producentami aparatury paliwowej, a one nie miały jeszcze swoich przedstawicielstw w Polsce. Dodam, że pierwszy portal internetowy autorstwa Polaków zadebiutował w 1995 roku, a dopiero w kwietniu 1996 roku Telekomunikacja Polska udostępniła dostęp do Internetu przez modem. Trzeba było znaleźć siedziby tych firm. Jak to można było zrobić? Czasopisma, opakowania – to była skarbnica wiedzy. Wszędzie trzeba było pojechać, porozmawiać i zaprezentować się korzystnie.

Pierwszym poważnym partnerem biznesowym stała się Czeska fabryka MOTORPAL. Podpisane zostały dokumenty o autoryzacji. Zostały zakupione urządzenia, nowe części zamienne i dane regulacyjne do pomp i wtryskiwaczy. Auto Diesel Service Tadeusz Bojarski w Gryfinie zostało przedstawicielem handlowym na Polskę i otrzymało upoważnione do naprawy gwarancyjnej i pogwarancyjnej marek: ZETOR, URSUS, AVIA, LIAZ, TATRA, LUBLIN, ŻUK. Pracownicy pojechali do Czech na szkolenie. Rosnący park maszynowo – sprzętowy, kompetencje pracowników i przedsiębiorczość właściciela sprawiły, że następne autoryzacje były już kwestia czasu. Zaprzestanie regeneracji w 1995 roku było jednym z warunków podpisania autoryzacji z firmą Bosch, ale w zamian kusiła ogromnie innowacyjność, nowe technologie, wyjazdy, naprawa samochodów.

Machina ruszyła! Już nie musieliśmy szukać firm oferujących know-how – posypały się propozycje współpracy.

W 2021 zmienili się właściciele firmy, która przyjęła nazwę DBS Szoka. Pozostali z nami jednak wszyscy doświadczeni pracownicy, dzięki czemu możemy nadal oferować najwyższą jakość usług.

Działamy od 1985 roku

Obecnie jesteśmy jednym z najdłużej funkcjonujących na polskim rynku Bosch Diesel Centrum. Posiadamy najnowsze maszyny i urządzenia do naprawy i testowania pomp wtryskowych, wtryskiwaczy i pompowtryskiwaczy. Świadczymy usługi demontażu i montażu pomp wtryskowych, wtryskiwaczy i pompowtryskiwaczy. Montujemy na życzenie klientów separatorów paliwa (specjalistyczne filtry z wirówką, odseparowujące 100% wody i zanieczyszczenia do 5 mikronów).

Zajmujemy się naprawą układów zasilania firm: BOSCH, DELPHI, LUCAS, ZEXEL, MOTORPAL – naprawiamy: pompy wtryskowe wszystkich typów, pompompowtryskiwacze, wtryskiwacze wszystkich typów (mechaniczne, elektryczne, common rail). Dokonujemy demontażu i montażu w/w podzespołów na życzenie klienta w bazie transportowej, przy awarii w polu, z jednostek pływających w stoczni lub na przystani.

Maszyn do regeneracji

Zregenerowanych podzespołów

Lat na rynku

Nasi dostawcy

W naszych działaniach wykorzystujemy wyłącznie wysokiej jakości rozwiązania od najlepszych dostawców. Dzięki temu mamy pewność, że wszelkie produkty znajdujące się w naszej ofercie będą odpowiednim rozwiązaniem i spełnią nawet najbardziej wygórowane oczekiwania odbiorców.

Odwiedź nas!

Naszym priorytetem jest zadowolenie klienta. Jesteśmy miejscem przyjaznym dla zwierząt. Jesteśmy w trakcie dostosowywania obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jeśli potrzebujesz pomocy na miejscu, bądź masz specjalne potrzeby – zadzwoń! Postaramy się zaradzić Twoim problemom.

Nasz zespół

Sukces naszej firmy nie byłby możliwy bez specjalistów, którzy z nami pracują. Ich wieloletnie doświadczenie pozwala nam ciągle się rozwijać i ulepszać jakość naszych usług.

Sebastian Szoka

Sebastian Szoka

Prezes

Agnieszka Szoka

Agnieszka Szoka

Dyrektor wykonawczy

Tomasz Kubaj

Tomasz Kubaj

Inżynier, specjalista ds. Serwisu - koordynator prac

Roman Podolski

Roman Podolski

Inżynier, od 30. lat specjalizuje się w naprawach konwencjonalnych układów wtryskowych Diesla, m.in. Bosch, Delphi, Denso, Simens-VDO, Zexel, Stanadyne. Jest jednym z najlepszych specjalistów od pomp rzędowych firmy Bosch na świecie.

Cyprian Szambara

Cyprian Szambara

Laureat 1. miejsca w ogólnopolskim konkursie serwisów autoryzowanych Bosch Diesel Centrum. Specjalizuje się w naprawach pomp i wtryskiwaczy CR oraz pompowtryskiwaczy Bosch.

Paweł Jarzębowski

Paweł Jarzębowski

Mistrz - mechanik pojazdów samochodowych. Jeżeli przyprowadzisz do nas swój samochód to właśnie temu mistrzowi go powierzasz.

Nasi klienci

Podjęliśmy współpracę z wieloma przedsiębiorcami z różnych branż, dostarczając usługi na najwyższym poziomie. Pracujemy w obszarze między innymi Service Marine, a także realizujemy prace dla firm z obszaru przemysłu i rolnictwa. Naprawiliśmy również liczne pompy wtryskowe różnych producentów dla wielu naszych Klientów. Współpracowaliśmy z małymi, średnimi i dużymi przedsiębiorcami, stale doskonaląc umiejętności naszego zespołu oraz zdobywając wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne. Dzięki bogatemu doświadczeniu, a także doskonałemu zapleczu technicznemu oraz ekipie specjalistów zaufało nam wiele firm, w tym:

AUTO DIESEL CENTRUM
DBS SEBASTIAN SZOKA
AGNIESZKA SZOKA S.C.
NIP: 8581876866

BIURO
(48) 91 415 02 90

WARSZTAT
(48) 91 415 12 48

Email

biuro@dbsszoka.pl

Adres

ul. Pomorska 57B, 74-100 Gryfino

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 8:00-16:00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte

Skontaktuj się z nami

Strona chroniona przy pomocy reCAPTCHA.
Przeczytaj Google Privacy Policy i Terms of Service